איך לשמור על קשר עם העובדים בעתות משברים


תקופת הקורונה מאתגרת את כולנו מעסיקים, עובדים ועצמאים. משבוע לשבוע נוספות הנחיות חדשות שפוגעות בתעשייה והכלכלה, פגיעה בעסקים ובמקומות עבודה רבים. מצב זה של אי וודאות משפיע על תחושת הביטחון האישי והכלכלי של העובדים.


בתקופה מאתגרת זו אנו עדים שמקומות העבודה מנסים להתאים את עצמם בצורה המיטבית והמתאימה ביותר. חלק ממקומות העבודה נאלצים לעבור למתכונת עבודה מהבית ומנסים להתמודד ולהיערך נכון לעבודה אפקטיבית, חלק אחר נאלץ להוציא את העובדים לחל"ת. בכל מקרה בואו נזכור שתקופת הקורונה מתישהו תסתיים וכולנו נתחיל לחפש את העובדים הטובים שלנו בחזרה.


גם בתקופות קשות משתלם למנהלים לדאוג לשייכות, למקצועיות ולחיבור העובדים למקום העבודה.

NCG ייעוץ ארגוני ועסקי

מספר טיפים ל- "איך עושים את זה"?


  1. תשמרו על קשר עם העובדים שלכם: קשר זה יכול להיות בכמה דרכים, א. דרך המנהל הישיר- תבקשו מכל מנהל ישיר להתקשר לעובדיו, לשאול על שלומם ועל שלום המשפחה שלהם ב. אימייל / מכתב מהמנכ"ל שמאחל לכל עובדי החברה תקופה קלה, בריאה ...

  2. מתנת עידוד לא מזיקה- מתנה עם שליח: אנשים בדרך כלל אוהבים לקבל מתנות ובפרט עובדים בתקופה זו. מתנה כזו תגרום לעובד לדעת כי: אנחנו זוכרים אותך ותשמור על עצמך בשבילנו עד תום תקופה זו.

  3. לנצל תקופה זו לפיתוח והכשרת העובדים כדי לשמור על מחויבותם למקום העבודה- כל מקום עבודה חלם בזמן מהזמנים העמוסים להריץ הכשרות הדרכות ומומחיות ספציפית. אז זה הזמן לפתח כל מיני הכשרות הדרכות און ליין להכשרת צוות העובדים. הכשרות יכולה להיות דרך עובדים פנימיים או מרצים חיצוניים.

  4. להקים קבוצות וירטואליות מתוך מקום העבודה למטרות תמיכה ושיתוף ידע. לדוגמה:

- שיתוף ידע – איך אפשר להעביר תקופה זו עם הילדים

- יצירת תחרויות מסוימות בין משפחות

- קבוצת קריאה- להריץ ספר מסוים ולהקים קבוצת דיון בנושא הספר

- התמודדות עם לחץ וישיבה בבית

- עידוד אספקת צרכים לקבוצות בסיכון

- או כל נושא אחראין נוסחאות פלא או קסמים לתת לעובדים להרגיש יותר טוב, שייכות וחיבור למקום העבודה, כל אחד ואחת מכם מכיר/ה את העובדים שלו יותר טוב.

תפעלו בצורה יצירתית על מנת להיות המקום הנבחר ע"י העובדים אחרי שתקופה זו תעבור בשלום.


תזכרו שהשקעה מינימלית היום יכולה להפוך אתכם למעסיק/ה הכי רצוי/ה לאחר תום משבר הקורונה ערכה והכינה מנאר שחאדה פסיכולוגית ארגונית ומנחת קבוצות
ערכה והכינה

מנאר שחאדה

פסיכולוגית ארגונית ומנחת קבוצות

11 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול